Dolne źródło - odwierty pionowe
Dolne źródło
Dolne źródło to jedno z najważniejszych elementów instalacji w przypadku gruntowych pomp ciepła. Od tego ile darmowej energii uzyskamy ze środowiska naturalnego, zależy prawidłowy dobór i wykonanie instalacji.
Orientacyjny koszt produktu: 100 zł netto

Dolne źródło to jedno z najważniejszych elementów instalacji w przypadku gruntowych pomp ciepła. Ma kluczowy wpływ na prawidłowe i efektywne wytwarzanie ciepła.

Od tego ile darmowej energii uzyskamy ze środowiska naturalnego, zależy prawidłowy dobór i wykonanie instalacji.  O tym jak ważny to element najlepiej wiedzą instalatorzy oraz użytkownicy, którzy borykają się z problemami nieprawidłowego działania systemu grzewczego. Pompa ciepła to urządzenie, któremu musimy zapewnić odpowiednie parametry na skraplaczu jak i parowniku.
    

Inwestycję w wykonanie dolnego źródła ciepła możemy porównać do „jednorazowego zakupu paliwa”. Zbyt mała ilość to niskie temperatury pracy, z kolei niestaranne wykonanie to „mała kaloryczność paliwa”.
    

Mając już za sobą wieloletnie doświadczenie firma MABAPA wypracowała sobie pewną wiedzę na temat doboru oraz prawidłowego wykonania dolnych źródeł ciepła, co pozwala na stworzenie systemów o bezawaryjnym działaniu oraz, co ważne, efektywnej pracy pomp ciepła.
    

Dolne źródło ciepła powinno być odpowiednio zwymiarowane oraz wykonane ze szczególną starannością. W przypadku pionowych odwiertów wykonaniem sond gruntowych zajmują się wykwalifikowane firmy wiertnicze posiadające odpowiednie urządzenia oraz doświadczenie w tej dziedzinie.
    

Wykonując inwestycję kompleksowo firma MABAPA przywiązuje szczególną uwagę aby ta część instalacji została wykonana rzetelnie, ponieważ odpowiadamy za prawidłowe działanie całego systemu grzewczego. Współpracujemy z geologami oraz firmami wiertniczymi specjalizującymi się w tej dziedzinie.

Standardowo wykorzystujemy metodę wierceń płuczką (100 zł/metr). Istnieje możliwość wiercenia metodą na młotek - cena do uzgodnienia.

f