Kominki na drewno, nadmuchowe i z płaszczem wodnym

W naszej ofercie znajdą Państwo kominki na drewno, z płaszczem wodnym oraz nadmuchowe. Mogą one pracować w układzie zamkniętym lub otwartym w zależności od ilości potrzebnej mocy. Wykonane z wysokiej jakości materiałów odpornych na wysoką temperaturę gwarantują długi okres żywotności.

Kominki z płaszczem wodnym

Posiadamy Turbokominki firmy Makroterm w układzie otwartym i zamkniętym.

Turbokominek to wkład kominkowy służący do ogrzewania pomieszczeń i przygotowywania ciepłej wody w okresach o niskim nasłonecznieniu. Jego moc  dobierana jest w zależności od powierzchni domu. Umożliwia przejęcie nadwyżki energii z kolektorów przez Turbokominek, który może działać w funkcji bufora. Przejętą energię przesyła na odbiorniki ciepła - ogrzewanie grzejnikowe, ogrzewanie podłogowe, ogrzewanie łazienki lub z powrotem do zasobnika ciepłej wody użytkowej.

Wyróżniamy turbokominki:

- z ramą prostą poziomą : Akant, Caro, Neo, Migo, Migo Grande

- z ramą prostą pionową : Vertica, Profi

- z ramą panoramiczną : Panoramix, Turbokominek II

- z rama szklaną : Migo Glass, Plazmo, Vetro, Elka Glass

- narożne: eLka, eLka Glass

 

Kominki nadmuchowe

Posiadamy kominki nadmuchowe firm Lechma oraz Jotul.

Nowoczesne i obecnie często stosowane rozwiązanie. Ważnym elementem systemu jest sposób rozprowadzania wytworzonego ciepła. Zamontowanie specjalnie do tego celu przystosowanych turbin wymuszających obieg powietrza daje znaczne zwiększenie możliwości grzewczych. Zamontowany wentylator działa na zasadzie wytwarzania podciśnienia w komorze kominka. Badzo ważnym elementem jest system kanałów do rozprowadzania ogrzanego powietrza.

Zastosowanie tego kominka w pomieszczeniu pozwala ogrzać nie tylko pomieszczenie, w którym jest kominek, ale także cały dom. Warto przemysleć takie rozwiązanie grzewcze, gdyż jest praktyczne i urozmaica wygląd wnętrza. System jest rozwiązeniem ekonomicznym pozwalajacym na szybkie rozprowadzenie ciepła bez nadmiernych strat dzięki zastosowaniu wentylatora i odpowiednich kanałów.

Podział kominków Lechma :

- otwierane prawostronnie lub lewostronnie: Kominek powietrzny PP-200 Exclusive SBJ, Kominek powietrzny PP- 200 Exclusive SBDKominek powietrzny PP-190 Standard Lux, Kominek powietrzny PP-190 Standard, Kominek powietrzny PP-190 Panorama, Kominek powietrzny PP-190 Pryzma dzielona, Kominek powietrzny PP-190 Pryzma jednolita, Kominek powietrzny PP-190 Korner Pryzma Dzielona, Kominek powietrzny PP-190 Korner Panorama, Kominek powietrzny PP-190 Korner Pryzma Jednolita, Kominek powietrzny PP-190 Korner Pryzma Standard

- otwierane do góry: Kominek PP- 400 Flat,

Kominki firmy Jotul dzielimy ze względu na:

- układ poziomy: Jotul I 570, Jotul I 530 FL, Jotul I 18 Panorama, Jotul I 400 FL, Jotul I 200 FL,  Jotul I 80 RH Panorama,
- układ pionowy:
Jotul I 350 FL 

 

f