Gazowe kotły do centralnego ogrzewania dla domów i mieszkań

W naszej ofercie znajdą Państwo szczegółowe informacje o urządzeniach wykorzystujących najnowszą technikę przy spalaniu gazu ziemnego do uzyskania najwyższego komfortu cieplnego.

Kotły gazowe

Potocznie nazywane piecykami są dostępne w wersji jednofunkcyjny lub dwufunkcyjny jak również stojące lub z możliwością montażu na ścianie.

Najprostszym rozwiązaniem jest niskotemperaturowy kocioł gazowy Vitopend 100-W. Urządzenie dostępne w wersji jednofunkcyjnej i dwufunkcyjnej, gdzie jego zastosowanie w szczególności sprawdza się w mieszkaniach i domach do powierzchni 70m2.

Kotły kondensacyjne

Kolejne urządzenia grzewcze wykorzystują technikę kondensacji, dzięki czemu ich sprawność znormalizowana osiąga wartość do 109%.

Kocioł Vitodens 100-W to nowej generacji urządzenie, które w niedalekiej przyszłości zastąpi całkowicie kotły niskotemperaturowe. Dla osób, które nie mają możliwości zamontowania dodatkowego zasobnika, lecz cenią sobie większy komfort ciepłej wody użytkowej, producent zaprojektował urządzenie Vitodens 111-W, które jest wyposażone w dodatkowy 46l zasobnik. Kotły Vitodens

Vitodens 200

Urządzenie Vitodens 200-W jest bardziej zaawansowanym technicznie kotłem, dzięki zastosowanej automatyce i regulatorze Vitotronic. Kolejnymi modelami bazującymi na tym urządzeniu to Vitodens 222-W będący wiszącym kotłem z wbudowanym 46l zasobnikiem oraz model Vitodens 222-F będący stojącym kotłem z wbudowanym zasobnikiem ładowanym warstwowo lub przez wężownicę o pojemności 100l lub 130l. Dostępny jest również kocioł Vitodens 242-F, który jest stojącym urządzeniem w kompaktowej zabudowie z 170l zasobnikiem wraz z wężownicą solarną i całą automatyką niezbędną prawidłowego funkcjonowania układu.

Urządzenie wybierane jest najczęściej do nowych instalacji ogrzewania jak również do modernizacji instalacji co.

Inteligentny Dom

Najbardziej zaawansowanym technicznie urządzeniem jest Vitodens 300-W, którego wyróżnia sferyczny palnik Matrix, duży zakres modulacji oraz energooszczędna pompa obiegowa o dużej wydajności. Modelami bazującymi na tym urządzeniu są kolejno Vitodens 333-F, który posiada wbudowany 100l zasobnik ładowany warstwowo oraz Vitodens 343-F, z zabudowanym kompaktowo 220l zasobnikiem solarnym i automatyką niezbędną do prawidłowego funkcjonowania układu.

To urządzenie gazowe jest najczęściej wybierane przez najbardziej wymagających, którzy cenią sobie produkt najwyższej jakości dla instalacji centralnego ogrzewania do pracy z automatyką inteligentny dom.

Kotły gazowe Gliwice Viessmann

Gazowy kocioł centralnego ogrzewania Vitopend 100-W 050 Vitodens
Vitopend 100-W to nowoczesny kocioł gazowy do instalacji centralnego ogrzewania, wprowadzony na rynek przez firmę Viessmann. Produkowany jest z wyjątkową dbałością o wysokie standardy jakości i jest szczególnie atrakcyjny cenowo. Dzięki zwartej budowie i eleganckiemu wzornictwu idealnie nadaje się do zainstalowania w pomieszczeniach mieszkalnych. Piec co jest często montowany w łazienkach lub kuchni. Jest to jeden z najmniejszych i bardzo cichych w grupie produktów tzw. piecyki gazowe.
Orientacyjny koszt urządzenia: 4.950 zł netto
Kondensacyjny kocioł gazowy dwufunkcyjny i jednofunkcyjny Vitodens 100-W
Jednym z doskonałych sposobów na niezawodne i oszczędne ogrzewanie domu lub mieszkania to Vitodens 100-W. Oferuje zaawansowaną technikę kondensacyjną w bardzo atrakcyjnej cenie, bez konieczności rezygnacji z produktu najwyższej jakości z możliwością dostosowania do zautomatyzowanej pracy. Kocioł Vitodens 100-W posiada małe wymiary, dzięki czemu bez problemu dopasowuje się do każdego pomieszczenia. Cicha praca kotła Vitodens 100-W, pozwala na zamontowanie go również w pobliżu pomieszczeń mieszkalnych.
Orientacyjny koszt urządzenia: 5.800 zł netto
Kondensacyjny kocioł gazowy dwufunkcyjny z zasobnikiem Vitodens 111-W
Kocioł Vitodens 111-W jest doskonałym rozwiązaniem do mieszkania i domu, który nie ma możliwości zamontowania tradycyjnego stojącego zasobnika ciepłej wody. Zintegrowany 46l zasobnik ze stali nierdzewnej w wiszącym urządzeniu pozwala na wysoki komfort ciepłej wody użytkowej przy małej powierzchni montażowej. Montaż pieca znalazł zastosowanie w łazience, kuchni lub pomieszczeniu gospodarczym.
Orientacyjny koszt urządzenia: 7.500 zł netto
Jednofunkcyjny kondensacyjny kocioł gazowy Vitodens 200-W
Kocioł kondensacyjny Vitodens 200-W jest doskonałym rozwiazaniem dla domów jednorodzinnych i wielorodzinnych. Urządzenie dostępne jest w bardzo dużym przedziale mocy. Najmniejsza jednostka posiada do 13kW natomaist największa 105kW, która dodatkowo może być łączona w moduły kotłowni kaskadowej tworząc moc do 840kW. Urządzenie może pracować z zasobnikiem c.w.u. oraz może być podłączone do zasobnika współpracującego z instalacją solarną.
Orientacyjny koszt urządzenia: 9.800 zł netto
Kondensacyjny kocioł gazowy dwufunkcyjny z zasobnikiem Vitodens 222-W
Kocioł kondensacyjny Vitodens 222-W to doskonałe rozwiązanie do domu jednorodzinnego lub do mieszkania w którym użytkownik nie ma możliwości zamontowania dodatkowego zasobnika ciepłej wody, natomiast od urządzenia wymagany jest wyższy komfort ciepłej wody użytkowej. Zintegrowany 46l zasobnik ładowany warstwowo ze stali nierdzewnej w wiszącym urządzeniu pozwala na wysoką wydajność ciepłej wody użytkowej przy małej powierzchni montażowej. Mimo małej pojemności zasobnika kocioł może dostarczyć ciepłą wodę w ilości porównywalnej z typowym zbiornikiem c.w.u. o pojemności 150litrów. Kompaktowa budowa w eleganckiej oprawie pozwala na montaż pieca w łazience, kuchni lub innym pomieszczeniu użytkowym bez dodatkowych komplikacji.
Orientacyjny koszt urządzenia: 12.000 zł netto
Kondensacyjny kocioł gazowy Vitodens 222-F
Kocioł kondensacyjny Vitodens 222-F wyróżnia się wyjątkowo oszczędną pracą. Niskie koszty ogrzewania oraz bezawaryjną eksploatację kotła zapewnia unikalna konstrukcja palnika MatriX i wymiennika Inox-Radial wykonanych z wysokiej jakości nierdzewnej stali szlachetnej.
Orientacyjny koszt urządzenia: 11.500 zł netto
Kondensacyjny kocioł gazowy Vitodens 242-F
Kondensacyjny kocioł gazowy Vitodens 242-F ze zintegrowanym biwalentnym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej 170 litrów jest idealnym rozwiązaniem do nowych jak i zmodernizowanych pomieszczeń. Wykonany z trwałych materiałów zapewnia długą eksploatację. Może współpracować z kolektorami słonecznymi. Jest łatwy w montażu.
Orientacyjny koszt urządzenia: 13.600 zł netto
Kondensacyjny kocioł gazowy Vitodens 300-W
Kondensacyjny kocioł gazowy Vitodens 300-W znajduje zastosowanie w domach niskoenergetycznych i pasywnych. Jest oszczędny i cichy. Może być obsługiwany przy użyciu smartfona dzięki czemu dostęp do ustawień instalacji jest możliwy również poza domem.
Orientacyjny koszt urządzenia: 12.800 zł netto
Kondensacyjny kocioł gazowy Vitodens 333-F
Kompaktowy kondensacyjny kocioł gazowy jest jednym z najlepszych, pod względem technicznym, urządzeniem. Idealny zarówno do domu jednorodzinnego i mieszkania. Palnik gazowy MatriX, z układem kontroli spalania Lambda Pro Control, dopasowuje się automatycznie do zmiennej jakości gazu, gwarantując wysoką sprawność grzewczą (do 109%).
Orientacyjny koszt urządzenia: 17.800 zł netto
Kondensacyjny kocioł gazowy Vitodens 343-F
Kompaktowy kondensacyjny kocioł gazowy Vitodens 343-F ze zintegrowanym biwalentnym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej 220 litrów ze stali nierdzewnej jest wyjątkowo energooszczędny. Ma niewielkie rozmiary. Automatycznie rozpoznaje rodzaj zastosowanego gazu, dzięki czemu zapewnia wydajne wykorzystanie paliwa i gwarantuje wysoką sprawnośc grzewczą. Umożliwia współpracę z instalacją solarną.
Orientacyjny koszt urządzenia: 19.700 zł netto
Gazowy kocioł kondensacyjny Vitocrossal 300
Vitocrossal 300 jest jednym z najlepszych produktów wśród stojących, gazowych kotłów kondensacyjnych. Idealnie nadaje się do rozbudowanych układów centralnego ogrzewania. Jest bardzo wydajny. Dzięki wbudowanemu palnikowi gazowemu MatriX uzyskuje się wysoką sprawność grzewczą (do 109%).
Orientacyjny koszt urządzenia: 22.500 zł netto
f