Ogrzewanie podłogowe

Systemy ogrzewania podłogowego są bardzo popularnym sposobem ogrzewania pomieszczeń. Zapewniają wysoki komfort cieplny oraz korzystnie współpracują z nowoczesnymi źródłami ciepła.

Jedną z firm przodujących w produkcji nowoczesnych rozwiązań techniki grzewczej jest firma Viessmann. Rozwinęła one konstrukcje niskotemperaturowych źródeł ciepła takich jak pompy ciepła oraz kotły kondensacyjne.

W przypadku zastosowania ogrzewania podłogowego, sprawność kotłów kondensacyjnych może sięgać nawet do 109%.
Do współpracy z ogrzewaniem podłogowym przeznaczone są przede wszystkim pompy ciepła, będące urządzeniami z założenia niskotemperaturowymi, pracującymi zwykle z temperaturą zasilania do 60oC. 

System ogrzewania podłogowego wymaga starannego doboru wszystkich komponentów i zapewnienia płynnej współpracy z kotłem grzewczym lub pompą ciepłą. Dlatego firma Viessmann oferuje pełny osprzęt niezbędny dla jego budowy. W skład systemu ogrzewania podłogowego firmy Viessmann wchodzi pełny osprzęt dla jego budowy. Jest to m.in. orurowanie, izolacja cieplna, skrzynki rozdzielcze, zawory mieszające z napędami oraz automatyka.

Kompletny system to gwarancja dobrej współpracy wszystkich jego elementów, ale także konserwacja i serwis prowadzony przez jednego producenta.

f