Kondensacyjny kocioł gazowy dwufunkcyjny z zasobnikiem Vitodens 111-W
Vitodens 111-W
Kocioł Vitodens 111-W jest doskonałym rozwiązaniem do mieszkania i domu, który nie ma możliwości zamontowania tradycyjnego stojącego zasobnika ciepłej wody. Zintegrowany 46l zasobnik ze stali nierdzewnej w wiszącym urządzeniu pozwala na wysoki komfort ciepłej wody użytkowej przy małej powierzchni montażowej. Montaż pieca znalazł zastosowanie w łazience, kuchni lub pomieszczeniu gospodarczym.
Orientacyjny koszt produktu: 7.500 zł netto

Ogrzewanie gazowe

Urządzenie posiada gazowy palnik Matrix, który dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów oraz siatki żaroodpornej umożliwia pracę promiennikową. Palnik przekazujący swoją energię na wymiennik ciepła Inox Radial wykonany z materiałów kwasoodpornych gwarantujący oszczędną a zarazem wysoką trwałość urządzenia grzewczego. Dodatki stopu chromu, molibdenu i tytanu nadają urządzeniu Vitodens niezawodność i zawsze wysoki stopień wykorzystania ciepła przy kondensacji.

 

Gazowy kocioł kondensacyjny

Wysoka sprawność kotła wykorzystująca ciepło skraplania pary wodnej ze spalin sięgająca do 108%, pozwala na mniejsze zużycie gazu, dzięki czemu można obniżyć swoje koszty ogrzewania przy równoczesnym odciążeniu środowiska naturalnego.

Vitodens 111

Urządzenie firmy Viessmann Vitodens 111-W to proste w obsłudze urządzenie a dzięki swoim małym gabarytom i wbudowanemu zasobnikowi c.w.u. pozwala na bardzo wysoki komfort użytkowania.

 

 

Komfortowy regulator ze zintegrowanym systemem diagnostycznym
Vitodens 111-W posiada wbudowany elektro­niczny regulator kotła, sterowany temperaturą pomieszczenia. Po przyłączeniu czujnika temperatury zewnętrznej regulator automa­tycznie przełącza się na sterowanie pogodo­we. Regulatorposiada zintegrowaną funkcję ochrony instalacji przed zamarznięciem. Wygodne w obsłudze pokrętła pozwalają na szybkie ustawianie temperatury wody grzew­czej i c.w.u. Stany robocze i temperatury poka­zywane są na wyświetlaczu graficznym.

Łatwość w bieżącym utrzymaniu i serwisie
Także przy corocznym serwisowaniu kocioł ten jest prosty w obsłudze. Wszystkie ele­menty dostępne są od przodu, boczny odstęp serwisowy jest zbędny. Wszystkie zespoły instalacji, jak naczynie wyrównawcze obiegu grzewczego, pompy obiegowe i armatura za­bezpieczająca są już zmontowane fabrycznie w kotle.

Kompaktowy i komfortowy
Gazowy kocioł kondensacyjny Vitodens 111-W dysponuje wbudowanym ładowanym war­stwowo zasobnikiem c.w.u. ze stali szlachet­nej, o pojemności 46 litrów. Pod względem komfortu korzystania z ciepłej wody, jej do­stępna ilość jest porównywalna z ustawionym osobno tradycyjnym podgrzewaczem c.w.u. (z wężownicą) o pojemności 150 litrów.

Pobierając ciepłą wodę z zasobnika, jest on uzupełniany wodą wodociągową, która w podgrzewaczu przepływowym (wymienni­ku płytowym) od razu ogrzewana jest do wy­maganej temperatury i od razu można z niej korzystać. Taki sposób ogrzewania c.w.u. jest szczególnie efektywny przy napełnianiu wan­ny lub dłuższych kąpielach pod natryskiem. Pozwala to na korzystanie z dwóch punktów poboru ciepłej wody jednocześnie.

 

Przegląd zalet:
- Zajmujący wyjątkowo mało miejsca wiszący, gazowy kocioł kondensacyjny, ze zintegrowanym ładowanym warstwowo zasobnikiem c.w.u.

- Sprawność znormalizowana: do 97% (Hs) / 108% (Hi)

- Długowieczny i efektywny dzięki wymiennikowi ciepła Inox-Radial z kwasoodpornej stali szlachetnej DIN 1.4571

- Wysokosprawny i trwały palnik cylindryczny MatriX, o szerokim zakresie modulacji mocy grzewczej i o specjalnej konstrukcji – odporny na wysokie obciążenia termiczne

- Łatwy w obsłudze regulator kotła, przystosowany do sterowania temperaturą pomieszczenia lub pogodowo

- Lepsze dopasowanie mocy kotła do zapotrzebowania budynku na ciepło, dzięki możliwości ograniczenia maksymalnej mocy kotła pracującego na potrzeby ogrzewania domu

- Wysoki komfort korzystania z ciepłej wody, dzięki systemowi ładowania warstwowego zasobnika c.w.u. o pojemności 46 litrów, ze stali szlachetnej

- Duża wydajność ciepłej wody dzięki automatycznemu zwiększeniu mocy grzewczej kotła przy ogrzewaniu c.w.u. (funkcja „booster”)

- Możliwość stosowania długich przewodów spalinowych dzięki automatycznej adaptacji układu odprowadzania spalin

- Możliwość zabudowy -nie jest wymagane pozostawienie odstępów po bokach kotła

Dane techniczne:

Znamionowa moc cieplna (50/30°C)  kW 6,5-19,0 6,5-26,0 8,8-35,0
Znamionowa moc cieplna (80/60°C)  kW  5,9-17,1*1   5,9-23,7*2  8,0-31,9*3
Długość  mm  480  480  480
Szerokość  mm  600  600  600
Wysokość  mm  900  900  900
Ciężar  kg  62  62  64
Pojemność
wymiennika ciepła
 litry  2,2  2,2  2,8
Wbudowany zasobnik wody c.w.u.  litry  46  46  46

*1 24,0 kW przy podgrzewaniu ciepłej wody użytkowej

*2 29,3 kW przy podgrzewaniu ciepłej wody użytkowej

*3 35,0 kW przy podgrzewaniu ciepłej wody użytkowej

 

 

f