Grzejniki i kaloryfery

W naszej ofercie znajdą Państwo szczegółowe informacje o najczęściej stosowanych wymiennikach ciepła, którymi są grzejniki - potocznie nazywane również kaloryferami

Grzejniki uniwersalne Dia-Lux

są to najbardziej znane spośród grzejników płytowych, które można zamontować na kilka sposobów. Posiadają możliwość przyłącza: dolnego lub bocznego. Idealnie nadające się do modernizacji, przy wymianie starych kaloryferów.

Grzejniki dolnozasilane Viessmann

są to grzejniki panelowe z zasilaniem dolnym. Grzejnik przeznaczony w szczególności dla nowych instalacji, w których podejście zasilania do grzejnika wychodzi bezpośrednio z podłogi lub ściany.

Grzejniki łazienkowe Viessmann

są to grzejniki drabinkowe z przeznaczeniem do montażu w łazienkach. Dostępne są w wersji prostej i łukowej oraz w kolorze białym lub chromowane.

Grzejniki dekoracyjne

są to grzejniki posiadające dodatkowe walory estetyczne tj. specjalne kształty, kolory oraz różne rodzaje montażu. Grzejniki dekoracyjne najczęściej wybierane są do łazienek oraz do salonów.

Grzejniki kanałowe

są to grzejniki, które cieszą się swoim zastosowaniem ze względu na ich sposób montażu. W nowoczesnym budownictwie inwestorzy często odchodzą od montażu standardowych grzejników, ze względu na chęć minimalizacji i ukrycia systemu grzewczego. Dla tych, którzy nie chcą instalacji ogrzewania podłogowego powstała idealna alternatywa, która łączy w sobie te cechy. Montaż grzejnika kanałowego w posadzce idealnie sprawdza się przy duzych przeszkleniach lub na wejściach z tarasu do salonu. Grzejniki kanałowe montowane są również celem uzupełnienia brakującej mocy z ogrzewania podłogowego.

Armatura grzejnikowa
są to przede wszystkim głowice termostatyczne i wszelkiego rodzaju zawory przyłączeniowe niezbędne do prawidłowego przyłączenia i sterowania instalacjią ogrzewania grzejnikowego lub podłogowego.
f