Powietrzna pompa ciepła Vitocal 161-A
Vitocal 161-A
Vitocal 161-A typu powietrze/woda do podgrzewania ciepłej wody użytkowej to nowoczesne i energooszczędne rozwiązanie. Pompa ciepła dostarczana jest alternatywnie z zasobnikiem bez wężownicy, do pracy monowalentnej, lub z wężownicą, do stosowania w instalacjach biwalentnych, np. z kolektorami słonecznymi.
Orientacyjny koszt produktu: 8.410 zł netto

 

Vitocal 161-A jest samodzielnym, wysokoefektywnym urządzeniem do przygotowania ciepłej wody użytkowej, które pobiera ciepło z otaczającego powietrza. Pompa ciepła dostarczana jest alternatywnie z zasobnikiem bez wężownicy, do pracy monowalentnej, lub z wężownicą, do stosowania w instalacjach biwalentnych, np. z kolektorami słonecznymi.Korzystne rozwiązanie dla głównego źrodła ciepła

Dzięki zastosowaniu pompy ciepła Vitocal 160-A główne źródło ciepła (np. kocioł grzewczy, gruntowa pompa ciepła) może być w większości przypadków dobrane z mniejszą mocą grzewczą. Wyłączenie głównego źródła ciepła w okresie pozagrzewczym jest korzystne szczególnie dla kotłów na paliwo stałe o niskiej sprawności pracy w okresie letnim dla potrzeb podgrzewu c.w.u.

 

Przegląd zalet:

- 300-l zasobnik
- Wariant na powietrze wywiewane dla maksymalnego przepływu objętościowego 300 m3/h
- Wysoki współczynnik efektywności COP=3,7
- Proste uruchomienie
- Możliwość szybkiego podgrzewania opcyjnym elektrycznym wkładem grzejnym
- Przygotowana do optymalnego wykorzystywania prądu z własnej instalacji fotowoltaicznej
- Przystosowana do sterowania z inteligentnej sieci energetycznej (Smart-Grid)

 

Dane techniczne:

 

 

f